Hyppää pääsisältöön
350.00€

Suomen Perinatologisen Seuran tarkoituksena on edistää raskauteen, synnytykseen ja vastasyntyneiden hoitoon liittyvää koulutusta, tieteellistä tutkimusta ja valvoa näiden potilaiden etuja.

Lastentaudit
Naistentaudit ja synnytykset
Yleislääketiede
Hämeenlinna
175.00€

Koulutuksessa keskitytään synnytysvaurioiden tunnistamiseen, asianmukaiseen hoitamiseen ja potilasturvallisuuden parantamiseen.

Koulutuksen teoriaosuus vahvistaa aiheeseen liittyvää tietoperustaa ja eläinmallien avulla toteutettava hands-on-harjoittelu tukee synnytyksiä hoitavan henkilökunnan käytännön osaamista, vahvistaa kliinisessä työssä tarvittavia valmiuksia ja lisää repeämien hoitoon liittyvää varmuutta.

Ohjatuissa työpajoissa koulutukseen osallistujat voivat turvallisesti harjoitella repeämien hoitoa sekä saada palautetta omasta toiminnastaan.

Naistentaudit ja synnytykset
Hämeenlinna
390.00€

Kolmas Koli Hermotautisymposium järjestetään Break Sokos Hotel Kolilla 17.-18.9.2026. Tällä kertaa ohjelma on vahvasti kliinisesti suuntautunut ja siitä pyritään saamaan relevantti paitsi neurologeille, myös muille hermoston sairauksien parissa toimiville kollegoille. Hermotautien kanssa tekemisissä olevat perustutkijatkin ovat luonnollisesti silti tervetulleita paikalle.

Akuuttilääketiede
Anestesiologia ja tehohoito
Kliininen farmakologia ja lääkehoito
Kliininen neurofysiologia
Neurokirurgia
Neurologia
Perinnöllisyyslääketiede
Radiologia
Terveydenhuolto (EL)
Työterveyshuolto
Yleislääketiede
Lieksa